Країни Євросоюзу планують направити на потреби транспорту 85 млрд євро

В рамках національних планів відновлення та стійкості (National Recovery and Resilience Plans) країни Євросоюзу в колективному порядку направлять 85 млрд євро на підвищення ефективності і надійності роботи транспорту. Про це на пленарній сесії Європарламенту 8 червня 2021 р. оголосила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен (Ursula von der Leyen).

Про свої плани відновлення після пандемії COVID-19 поки повідомили 23 з 27 країн – членів ЄС. Загальна сума витрат, що закладається в створений Євросоюзом фонд відновлення, який отримав назву NextGenerationEU, становить 750 млрд євро.

Урсула фон дер Ляйен зазначила, що фінансування, яке направляється на підвищення ефективності і надійності роботи транспорту, охоплює такі сфери, як цифровізація залізниць, впровадження безшовних технологій в сегменті приміських перевезень, а також розвиток станцій зарядки для «розумних» транспортних засобів.

Крім того, залізничний транспорт повинен отримати певну вигоду і за рахунок фінансування інших напрямків, таких як використання екологічно чистих видів енергії, включаючи водень (на розвиток цього напрямку планується витратити 50 млрд євро), а також реконструкція будівель і споруд, на це закладається ще 50 млрд євро. За словами Урсули фон дер Ляйен, транспорт і будівельний сектор сьогодні є основними джерелами викидів вуглекислого газу.

Голова Єврокомісії також підкреслила, що на розвиток цифрових технологій повинно бути витрачено понад 20% всіх закладених в планах коштів і не менше 37% буде направлено в проекти в рамках екологічної ініціативи European Green Deal.