Мюнхен-Північний стане першою цифровою сортувальної станцією в Німеччині

Влітку 2021 року компанія DB Cargo – оператор вантажних перевезень залізниць Німеччини (DB) приступає до поетапної цифровізації і автоматизації сортувальної станції Мюнхен-Північний, щоб в подальшому поширювати випробувані тут технології на інші сортувальні станції країни.

Запуску цього проекту була присвячена на станції прес-конференція за участю голови DB Cargo Зігрід Нікутта (Sigrid Nikutta) і міністра транспорту Німеччини Андреаса Шойер (Andreas Scheuer).

Впровадження цифрових технологій повинно підвищити пропускну здатність станції на 40%. На спускній частині сортувальної гірки встановлять діагностичний портал з камерами, за допомогою яких в поєднанні із засобами штучного інтелекту контролюватимуть стан вантажних вагонів. Оснащення вантажних вагонів телематичними пристроями і датчиками дозволить автоматизувати випробування гальм сформованих поїздів.

Передбачено також розробити і випробувати прототип безпілотного маневрового локомотива, який зможе в повністю автоматичному режимі насувати склад на сортувальну гірку.

В майбутньому планується випробувати на станції Мюнхен-Північний цифрову автосцепку DAC (різні конструкції такої автозчеплення в даний час відчувають на мережі DB).