На заводі Alstom в австралійському Перті почалося виробництво приміських поїздів

Компанія Alstom дала старт виробництву 43 поїздів на своєму новому заводі в Бельв’ю, передмісті Перта (штат Західна Австралія). Церемонія відкриття підприємства відбулася 7 червня 2021 року і ознаменувала відродження будівництва рухомого складу на території Західної Австралії.

Alstom уклала контракт вартістю 1,6 млрд австралійських. дол. (1,08 млрд дол. США) на поставку і обслуговування 41 шестивагонних електропоїздів серії С, а також двох трьохвагонних дизель-поїздів для приміської мережі Metronet в серпні 2019 р. Електропоїзди планується використовувати на нових ділянках мережі Metronet (всього 102 вагони) , а також на мережі Transperth (144 вагони), де вони замінять електропоїзди серії А побудови 1991 – 1999 рр. Кожен поїзд розрахований на 1200 пасажирів, а для прискорення посадки / висадки всі вагони обладнані трьома двостулковими дверима.

Персонал заводу налічує 200 чол., включаючи стажистів. Крім виробництва, випробувань і приймання поїздів, в рамках контракту передбачається також і їх обслуговування протягом 20 років.

Компанія Alstom взяла на себе зобов’язання по локалізації виробництва на рівні 50%, а також по трансферу новітніх технологій для використання їх при організації виробничого процесу на заводі. Alstom також забезпечить навчання і підвищення кваліфікації через спеціальні програми партнерства з місцевими навчальними організаціями в рамках системи технічної післяшкільної освіти.

Нові поїзди будуть обслуговуватися в депо Ноуергуп, що в 40 км на північ від Перта, на основі сучасної програмної платформи HealthHub, використовуваної Alstom для технічного обслуговування рухомого складу за даними систем діагностики і моніторингу.