Реконструкція лінії між Мозамбіком і Малаві

Почалася реконструкція прикордонної лінії Дона-Ана – Віла-Нова-де-Фронтейра довжиною 44 км, яка покликана поліпшити сполучення між двома країнами в Південно-Східній Африці: Мозамбіком і Малаві. Урочиста церемонія запуску будівельних робіт відбулася 29 травня 2021 року в районі Мутарара провінції Тете (Мозамбік).

Перевезення на ділянці лінії в Мозамбіку припинилися в 1986 р. через бойові дії в цьому районі. Фінансування проекту реконструкції вартістю 30 млн дол. США забезпечить адміністрація Portos e Caminhos de Ferro de Moçambique (CFM), у віданні якої знаходиться залізнична мережа Мозамбіку і пов’язані з нею порти. Реалізація проекту дозволить збільшити швидкість руху поїздів з 30 до 60 км/год, а осьове навантаження – з 16,5 до 20,5 т. Як пасажирські, так і вантажні поїзди курсуватимуть між портом Бейра в Мозамбіку і містами Республіки Малаві, де немає виходу до моря. Малаві щорічно імпортує і експортує близько 48 млн т вантажів через Мозамбік.

Відновлена лінія покликана сприяти соціальному та економічному розвитку обох країн. У процесі реконструкції буде створено понад 150 нових робочих місць, в основному планується задіяти місцевих працівників. Також в Мозамбіку намічено відкрити професійно-технічне училище для підготовки кадрів для залізниці.