На південному сході Польщі відновиться виробництво вантажних вагонів

Польський оператор вантажних перевезень PKP Cargo підтвердив придбання нині недіючого вагонобудівного підприємства Fabryka Wagonów Gniewczyna на південному сході Польщі – в Гневчіне (недалеко від Пшеворська) в Підкарпатському воєводстві. За угодою вартістю 7,4 млн євро, укладеним з компанією Forespo Poland, у власність PKP Cargo не пізніше кінця квітня 2022 р. перейде рухоме і нерухоме майно заводу. PKP Cargo планує відновити виробництво вантажних вагонів на цьому майданчику після відповідної реновації. 

Приводом для такого рішення стало те, що не тільки в Польщі, але й в інших європейських країнах дедалі помітнішою стає дефіцит вантажних вагонів, наприклад при проведенні тендерів на придбання вантажного рухомого складу з залученням фінансування з джерел ЄС. Деякі оператори стикаються з проблемами щодо термінів завершення поставок, в інших випадках оформлення замовлень неможливо через брак виробничих потужностей для їх виконання. 

У Гневчіне на території 35 га збереглися промислові та офісні будівлі, складські приміщення загальною площею 50 тис. м² та під’їзні колії довжиною 7,5 км. Цей завод зі штатом 1000 чол. входив до числа найбільших в країні підприємств залізничної промисловості, випускав якісну і сертифіковану продукцію для європейського ринку. В результаті послідовної зміни власників більше 90% акцій компанії виявилося в руках іноземних власників, в жовтні 2014 року вона заявила про банкрутство.