Італія: нова програма підтримки залізничного сектора

Європейська комісія схвалила реалізацію в Італії програми в розмірі 150 млн євро, спрямованої на підтримку операторів вантажних і приміських пасажирських перевезень в контексті понесених ними через пандемію коронавіруса фінансових втрат. Ця програма допускала зниження плати за доступ до інфраструктури для приватних операторів вантажних і приміських пасажирських перевезень в період з 1 січня по 30 квітня 2021 р.

Єврокомісія визнала цю програму прийнятною, оскільки її застосування необхідно і пропорційно для підтримки залізниць, вона сприяє збереженню їх частки на ринку транспортних послуг щодо автомобільного транспорту, а також не веде до неприпустимих порушень умов конкуренції.

Рішення Єврокомісії послідувало за схваленням в березні 2021 р. двох аналогічних італійських програм: однієї в обсязі 270 млн євро, що дозволяла знизити плату за користування інфраструктурою для операторів вантажних і пасажирських перевезень в період з 10 березня по 31 грудня 2020 р. і інший – в розмірі 511 млн євро на підтримку операторів пасажирських перевезень в далеких повідомленнях, які в березні – червні 2020 р. втратили до 100% пасажиропотоку в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.