ÖBB інвестують в інноваційні вантажні вагони

Вантажний оператор ÖBB Rail Cargo Group (RCG), що входить до складу Федеральних залізниць Австрії (ÖBB), оголосив про намір виділити до 2026 р. більш 200 млн євро на покупку 2150 нових високопродуктивних вагонів, в тому числі понад 130 млн – на придбання 1400 інноваційних модульних вагонів.

Модульні вагони будуть побудовані на полегшеній платформі TransANT, що допускає монтаж кузовів різних типів з можливістю швидкої адаптації до мінливих вимог перевізників. RCG має намір закупити такі платформи з кузовами піввагонів і вагонів-хоперів (всього 450 од.), критих вагонів для сталевої продукції (150 од.) А також платформи, оснащені для перевезення лісу і довгомірних вантажів (475 од.) І контейнерів (325 од .).

Спільне підприємство TransANT шукає стратегічного партнера, щоб наростити виробничі потужності і задовольнити попит на інноваційний рухомий склад, який в Європі становить від 12 тис. до 14 тис. вагонів. Засновниками СП є ÖBB-Technische Services (підрозділ RCG) і австрійська сталеливарна компанія Voestalpine.