Австрія тимчасово скасовує плату за доступ до колій

Австрійське міністерство транспорту зобов’язало місцеву залізницю (ÖBB) скасувати з 8 жовтня плату за доступ до колії залізничних вантажних перевезень, а також комерційних пасажирських послуг. Про це повідомляє railjournal.com.

Причиною цього рішення є оновлений регламент ЄС, що відтепер дозволяє знизити або навіть скасувати плату за доступ до колії до кінця поточного року з можливим подовженням терміну.

Раніше, 20 квітня, уряд Австрії вже укладав тимчасовий контракт на виконання зобов’язань щодо соціальних необхідних послуг (PSO) з ÖBB та приватним пасажирським оператором Westbahn для підтримки пасажирських перевезень на маршруті Відень – Зальцбург у розпал пандемії.

Початкова тримісячна угода була продовжена до 7 жовтня, і уряд відтоді заплатив близько 50 млн євро. Проте 8 жовтня угода не була подовжена. Замість прямих субсидій держава тимчасово скасувала плату за інфраструктуру.

У Westbahn заявляють, що скасування плати за доступ до колії вітається, проте цього недостатньо, аби оператор не працював у збиток. Тому компанія планує скоротити 100 працівників.

Нагадаємо, у Франції, у межах програми відновлення країни від наслідків пандемії COVID-19, уряд має спрямувати 4,7 млрд євро на підтримку залізничної галузі.