Renfe запустив бюджетні поїзда Avlo між Мадридом і Барселоною

Іспанський національний оператор Renfe 23 червня 2021 р. відправив перший регулярний бюджетний високошвидкісний електропоїзд за маршрутом Мадрид – Барселона – Жирона – Фігерас. Тепер щодня курсують чотири пари таких поїздів, ціна квитків – від 7 євро в одну сторону. Спочатку запуск Avlo на цьому напрямку був запланований на 6 квітня 2020 р. проте був відкладений у зв’язку з пандемією коронавіруса.

Перший поїзд Avlo пройшов рано вранці зі станції Фігерас-Вілафант до найбільшого залізничного вузла Мадрида – станції Пуерта-де-Аточа. У зворотному напрямку перший поїзд вирушив в 6 год 20 хв до станції Барселона-Сантс.

До послуг пасажирів в цілому 20 пар щоденних високошвидкісних поїздів AVE і Avlo оператора Renfe, це 16 тис. місць. Передбачені зупинки Avlo у всіх містах, які обслуговує Renfe в Північно-східному коридорі, – Гвадалахарі, Калатаюд, Сарагосі, Леріда, Таррагоні, Барселоні, Жироні і Фігерасі.

Потяги Avlo конкурують з бюджетними поїздами бренду OUIGO, які з 10 травня 2021 р. курсують по тому ж маршруту. Їх експлуатує OUIGO España – дочірня компанія Національної спілки залізниць Франції (SNCF). Щодня звертаються 10 поїздів OUIGO, час у дорозі становить 2,5 год, вартість поїздки починається від 9 євро. Передбачені зупинки в Сарагосі і Таррагоні.

Електропоїзди Avlo відрізняються підвищеною місткістю: 438 місць, що на 20% більше, ніж в поїздах серії 112. Передбачено тільки один клас обслуговування – економ. На борту поїзда встановлені автомати з продажу закусок, є доступ до мережі Wi-Fi. Провезення багажу безкоштовний (чемодан, а також сумка або рюкзак). Максимальна швидкість руху поїздів – 330 км/год, третина споживаної ними енергії виробляється з поновлюваних джерел.

Діти до 14 років можуть подорожувати за фіксованою ціною 5 євро при одночасному оформленні квитка на дорослого. Для багатодітних сімей також діють знижки. 

Через складну епідеміологічну ситуацію перші Avlo пройшли перевірки і отримали сертифікат, що підтверджує їх відповідність жорстким санітарно-епідеміологічним вимогам,