Польща інвестує в транспортну інфраструктуру 200 млрд злотих

Прем’єр-міністр Польщі М. Моравецкій (Mateusz Morawiecki) анонсував план інвестування в інфраструктуру автомобільного та залізничного транспорту близько 200 млрд злотих (53,58 млрд дол. США). Кошти будуть передбачені в державній програмі з подолання наслідків пандемії (Polish New Deal plan). В план, зокрема, включена вже розпочата реконструкція станції Варшава-Західна, де з метою вдосконалення транспортно-пересадочних можливостей вузла будуть виконані ремонт шляхів, будівництво нових платформ, модернізація системи управління рухом.  

Підписано контракт на будівництво високошвидкісної лінії Варшава – Лодзь, яка є складовою частиною проекту Solidarity Transport Hub (CPK). Крім того, проект CPK передбачає будівництво нового аеропорту в 37 км на захід від Варшави, а також проектування 10 високошвидкісних ліній, що радіально розходяться від столиці до найбільших міст країни, час руху по яких не повинно перевищуватиме 2,5 год. У роботі над створенням мережі високошвидкісних залізниць в Польщі візьмуть участь іспанські фахівці. 

Лінію Варшава-Західна – Лодзь-Фабрична протяжністю 140 км планується відкрити в 2027 р. Опрацювання технічних, економічних і екологічних аспектів нової лінії буде здійснювати міжнародний консорціум компаній IDOM, Multiconsult, Transprojekt Gdański і Arcadis. 

Всього належить реконструювати 2400 км існуючих і побудувати близько 1800 км нових залізничних ліній з допустимою швидкістю руху до 350 км/ч. 

Уряд покладає великі надії на потенціал залізничного транспорту, інвестиції в який за допомогою вдосконалення зв’язків між регіонами будуть сприяти більш гармонійному розвитку країни в цілому.