Маневрові локомотиви з тяговими акумуляторами з’являться в порту Роттердама

В рамках підписаного компанією Rail Innovators Group (RIG, Нідерланди) і китайською корпорацією CRRC в 2018 р. угоди про спільні розробки починається виробництво інноваційних маневрових локомотивів, обладнаних тяговими акумуляторними батареями. Такі локомотиви замінять тепловози в порту Роттердама. CRRC в своєму розпорядженні виробничі потужності в Німеччині після придбання компанії Vossloh Locomotives в 2020 р.

Локомотив, який отримав назву Rail Force One, можна буде використовувати на лініях, електрифікованих як на змінному, так і на постійному струмі, з різним значенням напруги. Він також обладнаний інтелектуальною системою рекуперативного гальмування. Застосовувані технології на основі тягових акумуляторних батарей дозволяють локомотиву працювати і на неелектрифікованих ділянках першої і останньої милі зі зниженим рівнем шуму і викидів.

Компанія RIG інвестує виробництво першої партії Rail Force One, а введення їх в експлуатацію в порту Роттердама запланований на 2024 р.

У керівництві порту Роттердама, заявляючи про поставлену задачу по досягненню кліматично нейтральних викидів вуглецю до 2050 р, відзначають, що розглядають застосування інноваційного локомотива в якості важливого внеску в декарбонізацію усього логістичного ланцюга морської гавані.