Держава може виділити в найближчі 3 роки понад 40 млрд грн на оновлення пасажирських вагонів, — Іван Юрик

У 2021-2023 роках з Державного бюджету України може бути виділено 40,4 млрд грн на оновлення пасажирського рухомого складу. Нещодавно Антимонопольний комітет визнав, що виділення зазначених коштів — це допустима державна допомога Укрзалізниці.

Так, цього року Державним бюджетом уже виділено кошти на закупівлю пасажирських вагонів 3,4 млрд грн, у 2022 році держава може на зазначені цілі спрямувати 16 млрд грн та у 2023 році — ще 21 млрд грн. «Вітаємо рішення АМКУ щодо визнання допустимою державною допомогою виділення коштів з Державного бюджету на оновлення пасажирських вагонів. Це дає нам змогу продовжити виконання державної програми з модернізації компанії. Підтримка залізниці, зокрема збиткового пасажирського напрямку, за кошти Держбюджету — це загальносвітова практика, яка дає залізниці можливість розвиватися та надавати якісні послуги з перевезення пасажирів. Маю надію, що зазначені кошти будуть передбачені у бюджетах наступних років», — зазначив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Зокрема, за кошти Державного бюджету планується здійснити закупівлю у 2021 році 100 пасажирських вагонів та в наступні два роки ще може бути придбано 568 вагонів, 5 швидкісних поїздів, 43 приміські електропоїзди та 18 приміських дизель-поїздів за умови виділення зазначених сум коштів.

Крім того, АМКУ у своєму рішенні наголосив, що найближчим часом планується вирішити  низку питань щодо організації пасажирських перевезень відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Зокрема, до 2022 року має бути укладений договір між Міністерством інфраструктури та Укрзалізницею про організацію надання послуг із перевезення пасажирів залізничним транспортом у внутрішньому сполученні. У ньому чітко визначатимуться зобов’язання щодо надання послуг Укрзалізницею, термін дії та умови придбання рухомого складу. Також потребує розробки та затвердження нормативно-правовий або розпорядчий акт щодо методики розрахунку компенсації на надання послуг із перевезення пасажирів.