Поїзд на водневому паливі Coradia iLint прибув до Польщі

Пасажирський поїзд на водневому паливі компанії Alstom з’явився на випробувальному полігоні Науково-дослідного інституту залізничного транспорту в Жмігруді (близько Вроцлава, Польща). Фахівці компанії Alstom в презентації поїзда Coradia iLint представникам регіональних операторів, транспортних адміністрацій, органів влади та ЗМІ відзначали високий потенціал поїзда на паливних елементах з точки зору сталого розвитку громадського транспорту країни. Презентація відбулася незабаром після оприлюднення Національного плану відновлення Польщі (National Recovery Plan), в якому передбачається придбання до 2026 р. 30 поїздів з низьким рівнем викидів в атмосферу для регіональних операторів.

Представлений поїзд зібраний на заводі Alstom в Зальцгіттері (Німеччина), кузова надійшли з машинобудівного підприємства Konstal, чинного в місті Хожув (Катовіце, Польща). Цей завод компанії Alstom має оснащення і технології, необхідні для виробництва поїздів на паливних елементах і будівництва пунктів заправки їх воднем.

Coradia iLint спроектовані на тій же платформі, що і дизель-поїзда Coradia Lint, що випускаються на підприємстві Konstal. Coradia iLint вміщує до 300 чол. і може працювати на маршрутах протяжністю до 1000 км.

Польща займає п’яте місце в світі по виробництву водневого палива, використовуваного в основному в промислових процесах. На її частку припадає 14% виробництва водню в Європі, що дає країні шанс стати великим експортером технологій і цього джерела енергії.

Перший в світовій практиці поїзд на водневому паливі, побудований Alstom, з’явився в  регулярній експлуатації в Німеччині в 2018 р. До теперішнього часу оператори перевезень в цій країні замовили 41 поїзд Coradia iLint на заміну парку дизель-поїздів. В Італії оператор італійського регіону Ломбардія Ferrovie Nord Milano замовив шість поїздів з опцією ще на вісім, а у Франції SNCF Voyageurs розмістив замовлення на 12 од. що успішно пройшли випробування Coradia iLint в Нідерландах і Австрії.