Відкрито першу електрифіковану залізницю в Тибеті

У Тибетському автономному районі на південному заході Китаю 25 червня 2021 році введена в експлуатацію перша електрифікована залізниця, що з’єднала Лхасу, столицю цього району, і міський округ Ньінгчі. По лінії протяжністю 435 км, розрахованої на максимальну швидкість руху 160 км/год, курсують швидкісні електропоїзди сімейства Fuxing, додатково обладнані силовими установками з дизельними двигунами.

Одноколійна залізниця Лхаса – Ньінгчі обслуговує дев’ять станцій в Лхасі, міських округах Шаньнань і Ньінгчі, вона спроектована для руху як пасажирських, так і вантажних поїздів. Час в дорозі по маршруту Лхаса – Шаньнань становить 70 хв, від Лхаси до Ньінгчі поїзд прямує 3,5 год. Близько 90% всієї траси проходить по Тибетському нагір’ї на висоті понад 3000 м над рівнем моря, тому поїзда оснащені обладнанням для подачі кисню. Будівництво залізниці почалося в 2014 р, роботи з укладання шляху завершилися в грудні 2020 р. Загальна протяжність 47 тунельних споруд склала 216,5 км. На лінії побудований 121 міст, вона перетинає річку Ярлунг Цангпо 16 разів. На тунелі і мости припадає близько 75% протяжності рейкової колії.

Залізниця Лхаса – Ньінгчі є частиною споруджуваної магістралі Сичуань – Тибет довжиною 1567 км, після завершення якої в 2030 р. час у дорозі від Лхаси до Ченду, столиці провінції Сичуань, скоротиться з нинішніх 48 годин до приблизно 12 год.

З запуском лінії Лхаса – Ньінгчі поїзда Fuxing стали доступними для жителів усіх провінцій Китаю.