Введено в обіг нічний поїзд Стокгольм – Копенгаген – Берлін

Шведський пасажирський оператор Snälltåget з 27 червня 2021 ввів в обіг новий нічний поїзд між Стокгольмом, Копенгагеном і Берліном.

Поїзд відправляється зі Стокгольма в 16 год 20 хв, робить кілька зупинок на території Швеції, потім в Данії на станції Хойї-Тоструп в передмісті Копенгагена в 22 год 45 хв, далі в Гамбурзі в 05 год 31 хв і прибуває на центральний вокзал Берліна в 08 год 52 хв. Зворотній рейс з Берліна призначений на 19 год 02 хв з прибуттям на наступний день в Стокгольм в 14 год 20 хв. Для поїздки пасажирів через територію Данії в Німеччину або Швецію потрібен негативний тест на COVID-19. Однак з 27 червня скасований карантин, за винятком пасажирів зі шведських ленов Крунуберг, Вермланд і Норрботтен, які вважаються територіями з високим рівнем ризику зараження.

Snälltåget (дочірній підрозділ французької компанії Transdev) самостійно фінансує ці несубсидовані перевезення. Для поїздок залучаються кілька локомотивів з боку, однак вагони знаходяться у власності Snälltåget з 2019 р. які пройшли повний відновний ремонт.

До 4 вересня 2021 р. рейси будуть виконуватися щодня, після чого до кінця жовтня того ж року Snälltåget перейде на кілька поїздів в тиждень. Час у дорозі становить 16 год 30 хв. Квитки на продовження поїздки з Берліна (у пасажира є вибір з 30 німецьких міст) можна придбати безпосередньо на сайті оператора. В окремих випадках поїзд прибуватиме в Берлін і відправлятися звідти з іншого вокзалу – Гезундбруннен.

В цьому поїзді пасажирам пропонуються місця трьох типів: для сидіння, крісло з відкидною спинкою і постільними речами (обидва – в загальному салоні), а також в купе (в нічний час дивани для сидіння трансформуються в шість спальних місць). Відвідування вагона-ресторану, де, до речі, створена атмосфера минулого, можливо на шведському ділянці шляху до 21 год 55 хв.

З 2012 по 2019 р Snälltåget експлуатував потяг Мальме – Берлін з використанням поромної переправи між шведським Треллеборг і німецьким Засніц. Заміною йому і став новий поїзд Стокгольм – Копенгаген – Берлін. Оператор також планує у 2022 року відкрити рух між Швецією і австрійськими Альпами за маршрутом Стокгольм – Мальме – Целль-ам-Зе