Перший контейнерний поїзд між портом Мапуту і Хараре

Компанія DP World Maputo (Мозамбік) відправила перший контейнерний поїзд за маршрутом порт Мапуту – Хараре. Ця лінія пов’язує столиці Мозамбіку і Зімбабве – країни на півдні Африки, де немає виходу до моря. Перший рейс відбувся 11 червня 2021 р.

DP World Maputo до 2043 р. володіє концесією на управління, розвиток і експлуатацію контейнерного терміналу в порту Мапуту, столиці і найбільшого міста Мозамбіку. Новий контейнерний маршрут покликаний сприяти підвищенню якості логістичних процесів і обслуговування замовників в обох країнах. Раніше перевезення в Хараре виконувалися з використанням автомобільного транспорту, новий маршрут пропонує клієнтам прямий і швидший варіант доставки.

Контейнерні поїзди курсуватимуть за маршрутом порт Мапуту – Хараре раз в два тижні. У перспективі компанія DP World Maputo планує ввести щотижневе рух поїздів. Вона продовжить інвестувати в залізничну інфраструктуру і розвиток контейнерного терміналу, пропускна здатність якого подвоїлася з 2016 по 2018 р. Термінал в порту Мапуту пов’язаний наземним транспортом з рядом держав в Південній Африці, а морським, за допомогою великих судноплавних ліній, – з країнами Далекого та Близького Сходу , а також Європи.