В Азербайджані почалася комерційна експлуатація електровозів Prima T8

Азербайджанські залізниці (ЗАТ «АЖД») приступили до комерційної експлуатації перших семи вантажних локомотивів Prima T8 AZ8A виробництва Alstom. Ці електровози спочатку курсуватимуть на ділянці транспортного коридору Схід – Захід нового Шовкового шляху, який з’єднує основні порти Каспійського моря з кордоном Грузії. Лінія недавно переведена з постійного струму напругою 3 кВ на змінний напругою 25 кВ.

Приймальні випробування цих електровозів проводилися починаючи з серпня 2020 р.

Prima T8 AZ8A є одним з найпотужніших електровозів в світі. Цей двосекційний вантажний локомотив потужністю 8,8 мВт має осьове навантаження 25 т і здатний вести поїзд масою до 9000 т зі швидкістю 120 км/год.

Локомотив працює в діапазоні температур від -25 до +50 ° С. Завдяки модульній конструкції він може експлуатуватися при мінімальному технічному обслуговуванні і низьких витратах протягом життєвого циклу і при цьому забезпечувати високий рівень надійності.

Перші сім локомотивів Prima T8 отримані «АЖД» в рамках підписаного в 2014 р. з компанією Alstom контракту на 50 електровозів вартістю 288 млн євро, включаючи 40 вантажних локомотивів Prima T8 AZ8A і 10 пасажирських Prima M4 AZ4A (зібрані в Бельфоре (Франція) і вже поставлені в Азербайджан).

Локомотиви Prima T8 засновані на платформі електровозів KZ8A (експлуатуються в Казахстані) і випускаються на заводі «Електровоз құрастиру зауити» ( «ЕКЗ») в Нур-Султані – столиці Казахстану.