Škoda: двоповерховий регіональний поїзд для залізниць Чехії

Компанія Škoda на випробувальному полігоні в Велимо (Чехія) представила перший з п’яти двоповерхових човникових поїздів, призначених для залізниць Чехії (ČD). До кінця 2021 року вони будуть введені в експлуатацію в Моравськосилеському краї, в повідомленні Острава – Фрідек-Містек – Фрідлант-над-Остравіце – Френштат-под-Радгоштем.

Нові поїзди на суму 1 млрд чеських крон (близько 46,4 млн дол. США) були замовлені в рамках договору від березня 2019 р. укладеного з консорціумом компаній Škoda Transportation і Škoda Vagonka.

Тривагонний човниковий поїзд складається з вагона з кабіною управління і двох причіпних, розрахований на перевезення 356 чол. і обладнаний п’ятьма туалетами, один з яких призначений для маломобільних пасажирів, а також забезпечений пеленальним столиком. Передбачені два класи обслуговування – стандарт і перший. Частково з низькою підлогою поїзда дозволяють здійснювати безбар’єрну посадку з платформ висотою 550 мм.

У салоні поїзда передбачені простір для розміщення дитячих колясок, чотирьох інвалідних крісел, 30 велосипедів і великогабаритного багажу, включаючи лижі. Є валідатор для безконтактної оплати проїзду. Потяги оснащені європейською системою управління рухом поїздів ETCS, системами відеоспостереження і кондиціонування повітря, розетками 230 В і USB, а також аудіовізуальною системою інформування пасажирів з написами шрифтом Брайля. Передбачений вільний доступ до мережі Wi-Fi.

Спочатку човникові поїзди, розраховані на максимальну швидкість руху 160 км/год, будуть експлуатуватися з модернізованими тепловозами класу 750.7 (з парку ČD), потім їх замінять електровози.