У Сальвадорі планують відновити національну залізничну мережу

Уряд Сальвадору в серпні 2021 р. оголосить переможця тендеру на проведення ТЕО по проекту Pacific Train, який передбачає відновлення і розвиток залізничної мережі країни.

Про початок тендерних процедур стало відомо в березні 2021 р. Ініціаторами стали Адміністрація морських і повітряних портів Сальвадора (CEPA) і президентська комісія зі стратегічних проектів. 

Перш за все необхідно буде залучити учасників тендера, які могли б оцінити стан національної мережі протяжністю близько 555 км з шириною колії 914 мм, експлуатація якої була припинена в 2002 р. Також потрібно визначити економічну обґрунтованість її відновлення з точки зору виконання як вантажних, так і пасажирських перевезень.   

В рамках майбутнього проекту планується відновити експлуатацію лінії між столицею країни Сан-Сальвадором і країнами, що розвиваються портовим містом Акахутла з опцією продовження до Ла Ачадури на кордоні з Гватемалою. Будуть оцінені витрати на реалізацію проекту, а також необхідність змін у законодавчій та нормативній базі. 

ТЕО виконають за підтримки Корейського цільового фонду (KTF), який за підсумками переговорів між Центральноамериканським банком економічної інтеграції (CABEI) і Міністерством економіки і фінансів Республіки Корея надасть 450 тис. дол. США для оплати робіт. Початок проведення ТЕО намічено на серпень 2021 року, а його результати стануть відомі в серпні 2022 р.