Між Іраном і Іраком почнуть будувати залізницю

Іран і Ірак досягли попередньої домовленості про початок будівництва залізниці довжиною 32 км між містами Басра (головний порт Іраку) і прикордонним Шаламче (Іран). Вартість робіт оцінюється в 150 млн дол. США. 

Нова лінія зв’яже Іран з Сирією та країнами Середземномор’я. По ній планується також організувати транзитні вантажні перевезення з Азії в Європу. Плани, пов’язані з майбутнім будівництвом залізниці, розглядалися на зустрічі керівників міністерств транспорту двох країн в Іраку в кінці червня 2021 р.

Зокрема, сторони обговорили питання, пов’язані з викупом земельних ділянок в районі проходження траси на території Іраку, а також з підготовкою домовленостей в частині обладнання виробничих баз, топографічної зйомки і бурових робіт по обидва боки кордону. 

У середині травня 2021 року в Міністерстві доріг і містобудування Ірану заявили, що фінансування проекту візьмуть на себе іранські інвестори. За словами прем’єр-міністра Іраку Мустафи аль-Кадімі, до теперішнього часу також підписано 15 угод і меморандумів про взаєморозуміння з Єгиптом і Йорданією з питань енергопостачання та транспортного забезпечення в зв’язку з будівництвом нової залізниці.