Siemens поставить операторові Amtrak 73 поїзди

Компанія Siemens Mobility уклала з Amtrak – національним оператором пасажирських залізничних перевезень в США контракт вартістю 3,4 млрд дол. США на розробку, виробництво і технічне обслуговування 73 поїздів на локомотивній тязі з вагонів сімейства Venture. Виробник також забезпечить постачання запасними частинами. В якості опції можуть бути поставлені ще 140 поїздів і укладені додаткові угоди про їх технічне обслуговування. Це найбільший контракт компанії Siemens в Північній Америці.

Передбачається, що нові поїзди експлуатуватимуться в Північно-східному коридорі, а також в сполученнях, які виконуються за фінансової підтримки регіональних адміністрацій в штатах Вашингтон, Вермонт, Вірджинія, Массачусетс, Мен, Нью-Йорк, Орегон і Північна Кароліна. За рахунок збільшення місткості поїздів і скорочення тривалості поїздок Amtrak розраховує досягти зростання обсягу перевезень більше ніж на 1,5 млн чол. на рік.

Заміна експлуатованих поїздів, вік яких досягає 40 – 50 років, сучасним рухомим складом дозволить істотно підвищити рівень комфорту і безпеки для пасажирів, а також знизити несприятливий вплив на навколишнє середовище. Потяги оснастять системою дистанційного контролю і діагностики, що дозволить реалізувати новий підхід до їх технічного обслуговування. 

Потяги будуть будувати на заводі компанії Siemens в Сакраменто (штат Каліфорнія). Контрактом передбачена поставка поїздів, здатних працювати від контактної мережі і дизеля (починаючи з 2024 р.), а також забезпечених тяговими акумуляторними батареями (випробування дослідного поїзда планують почати в 2025 р). Потяги для Північно-східного коридору і повідомлень, що функціонують за фінансової підтримки штатів, будуть поставлені з 2024 по 2030 р. Крім того, для експлуатації на західному узбережжі призначені поїзди, що працюють тільки від дизеля. 

Нові поїзди будуть оснащені комфортабельними пасажирськими кріслами, індивідуальними електророзетками, USB-портами, бездротовим доступом в Інтернет, панорамними вікнами, удосконаленою системою освітлення, сучасними засобами інформування пасажирів, цифровою системою резервування місць, дисплеями системи навігації. Потяги відповідають сучасним нормам безпеки і охорони здоров’я, вимогам до створення умов для осіб з обмеженою мобільністю, порушеннями зору і слуху. З введенням в експлуатацію нового рухомого складу планується змінити організацію харчування пасажирів.