У канадській Альберті можуть побудувати ВСМ або Hyperloop

Компанії EllisDon (Канада) і AECOM (США) сформували партнерство, яке отримало назву Prairie Link, для просування планів, пов’язаних з будівництвом в канадській провінції Альберта ВСМ, що проходить від її столиці Едмонтон через місто Ред-Дір до Калгарі. За щільністю населення цей коридор поступається тільки напрямку Квебек – Віндзор в провінціях Квебек і Онтаріо. Вартість проекту оцінюється в 9 млрд канад. дол. (близько 7,2 млрд дол. США).

Ідея будівництва цієї ВСМ не нова. Ще в 2008 р. проводилися дослідження на предмет можливого запуску поїздів на магнітному підвісі зі швидкістю близько 480 км/год, причому річний пасажиропотік магістралі до 2021 р. міг би скласти 5,8 млн чол.

Prairie Link пропонує реалізувати проект через програму державно-приватного партнерства уряду Альберти і уклало меморандум про взаєморозуміння з департаментом транспорту провінції.

Цей проект має свого конкурента. Канадсько-французька компанія TransPod підготувала ТЕО по проекту лінії на основі технології Hyperloop між тими ж Едмонтон і Калгарі. У серпні 2020 р. TransPod підписала меморандум про взаєморозуміння з урядом Альберти з питань подальшого дослідження і розвитку пропонованої компанією технології Hyperloop, яка дозволила б здійснювати пасажирські перевезення зі швидкістю понад 600 км/год. На початковому етапі, до 2031 р. запропоновано побудувати ділянку довжиною 20 км між центром Едмонтона і однойменним міжнародним аеропортом.

В рамках цієї співпраці департамент транспорту Альберти проводить переговори з компанією TransPod на предмет визначення відповідної ділянки під випробувальний полігон, а також залучає до участі в проекті Hyperloop потенційних інвесторів