Компанія CargoBeamer відкрила термінал у французькому Кале

Логістична компанія CargoBeamer (Лейпциг) відкрила в місті-порту Кале – найближчому до Великобританії населеному пункті Франції – свій перший термінал з технологією горизонтального перевантаження автомобільних напівпричепів. У коридорі Кале – Перпіньян (південь Франції) спочатку планується сполучення чотирьох поїздів в тиждень, до кінця року може з’явитися ще один поїзд – до терміналу в Домодоссола (Північна Італія). Розташування терміналу неподалік від порту Кале і тунелю під Ла-Маншем відводить йому важливу роль в обслуговуванні оператором мережі міжнародних маршрутів.

Партнером оператора виступає Euro Cargo Rail (ECR) – французький підрозділ німецької вантажної компанії DB Cargo. У кожному поїзді доступні місця на вагонах-платформах для 36 напівпричепів. Термінал розрахований на переробку шести поїздів або 432 напівпричепів на добу. На обробку одного складу з одночасним навантаженням і розвантаженням напівпричепів потрібно близько 20 хв. Завершення в 2023 р. робіт другого етапу розвитку терміналу збільшить його переробну спроможність до 12 пар поїздів на добу. 

Спорудження терміналу зайняло 11 місяців. Роботи вела французька будівельна компанія Eiffage. Проект реалізований за фінансової підтримки уряду Франції, регіону О-де-Франс і за рахунок гранту в розмірі 7 млн ​​євро з фонду Connecting Europe Facility, який покрив 20% витрат. Крім того, в січні 2021 р. CargoBeamer і Європейський інвестиційний банк домовилися про кредит в розмірі 12,6 млн євро для будівництва трьох терміналів.