Затверджено фінансування найбільшого інфраструктурного проекту в Калгарі

Уряд Канади підтвердило зобов’язання щодо інвестування до 1,53 млрд канад. дол. (близько 1,2 млрд дол. США) в будівництво першої черги лінії Green мережі швидкісного трамвая CTrain в місті Калгарі, який відрізняється найвищою щільністю населення в провінції Альберта і займає друге місце за чисельністю жителів у Західній Канаді. Це найбільший внесок, коли-небудь внесений федеральним урядом в інфраструктурний проект Альберти. Про фінансування проекту було оголошено в 2018 р, проте потрібен перегляд його економічного обґрунтування. 

У проекті також беруть участь провінція Альберти, яка виділяє 1,53 млрд канад. дол. (1,2 млрд дол. США), і влади Калгарі, що надали 1,59 млрд канад. дол. (1,27 млрд дол. США).

Створення лінії Green протяжністю 46 км з 28 станціями, яка стане третьою на мережі CTrain, буде вестися в дві черги. Перша черга охоплює будівництво ділянки довжиною 20 км, мостів через річки Боу і Елбоу і тунелю в центрі міста, а також модернізацію повідомлень швидкісного автобуса. Роботи будуть вестися в два етапи, будівництво почнеться восени 2021 р. 

Це наймасштабніший інфраструктурний проект в історії Калгарі. Завдяки йому райони в південно-східній частині отримають доступ до мережі трамвая CTrain. В процесі реалізації проекту намічено створити до 20 тис. робочих місць. Після його завершення 250 тис. чол. будуть жити в межах 15 хв їзди на автобусі від лінії Green. За прогнозами, вона зменшить затори і скоротить щорічні викиди парникових газів на 30 тис. т, що еквівалентно відмови від 6100 поїздок на автомобілях. На лінії буде використовуватись низькопідлоговий рухомий склад.