Китай: побудований перший високошвидкісний (600 км / ч) поїзд на магнітному підвісі

На підприємстві CRRC Qingdao Sifang корпорації CRRC в Циндао (провінція Шаньдун) представили перший поїзд на магнітному підвісі, розрахований на швидкість руху 600 км/год. Прототип цього поїзда вперше показали в травні 2019 р.

Поїзд побудований з використанням китайських технологій. Зокрема, для нього розроблені системи підвісу і напрямки, спеціальний тяговий перетворювач і інші базові компоненти. CRRC відзначає низький рівень шуму і високу плавність ходу нового поїзда, його велику місткість, а також скорочення витрат на технічне обслуговування в порівнянні з поїздами системи колесо-рейка.

Високошвидкісний поїзд на магнітному підвісі покликаний зайняти конкурентоздатність між традиційними поїздами, розрахованими на швидкість 350 км/год, і повітряним транспортом (800 – 900 км/год). Очікується, що поїзд на магнітному підвісі зможе доставити пасажирів з Пекіна до Шанхаю (приблизно 1300 км) за 2,5 год, в той час як традиційні високошвидкісні поїзди проходять цю відстань за 5,5 год, а переліт на літаку в поєднанні з очікуванням в аеропорту займає 4,5 год.

В даний час в Китаї досліджується можливість будівництва високошвидкісних ліній на магнітному підвісі Шанхай – Ханчжоу (довжиною приблизно 180 км) і Ченду – Чунцин (400 км).