Залізниця канадських аборигенів отримала додаткове фінансування

Канадський інфраструктурний банк (CIB), міністерство транспорту країни і влади провінції Квебек погодили надання інвестиційного пакета для залізниці Tshiuetin, яка є єдиним видом наземного транспорту для трьох корінних народностей (First Nations), що проживають на північному сході Канади. Компанії Tshiuetin Rail Transportation з грудня 2005 р. належить регіональна лінія довжиною 213 км Шеффервілл – Емері на півострові Лабрадор у провінції Квебек. Від Емері до Сет-Іля на південному березі півострова вантажні і пасажирські поїзди Tshiuetin Rail проходять по лініях ще двох компаній – Quebec North Shore і Labrador Railway.

 CIB надасть в довгострокове повернення в повному обсязі позику в розмірі 50 млн канад. дол. (40 млн дол. США), уряд Квебека інвестує 5 млн канад. дол. з умовою повернення протягом 2 років. Міністерство транспорту Канади, яке підтримує Tshiuetin Rail Transportation з 2005 р, оновить договір з оператором зі збільшенням принаймні до 12 млн канад. дол. щорічної субсидії, що виділяється на покриття експлуатаційних і капітальних витрат.

У пакет входять витрати на ремонт колійної інфраструктури, будівництво нової станції, придбання локомотива і пасажирських вагонів з сучасним рівнем комфорту і безпеки. Модернізація в частині вантажних перевезень спрямована на підтримку нових бізнес-ініціатив і зниження викидів парникових газів за рахунок скорочення часу поїздок та експлуатації сучасного рухомого складу. Реалізація заходів з розвитку залізниці Tshiuetin сприятиме зростанню зайнятості та економічному підйому на прилеглих територіях.

Для CIB це перший пакет, що виділяється в рамках проекту Indigenous Community Infrastructure Initiative (ICII), за яким банк планує інвестувати 1 млрд канад. дол. в інфраструктурні проекти, що реалізуються в інтересах громад корінних народів.