Організовано регулярне сполучення порту Мапуту з терміналами в Зімбабве

Новий маршрут запрацював між портом Мапуту в Мозамбіку і трьома терміналами в містах Хараре, Булавайо і Гверу (всі – Зімбабве). 

Регулярні перевезення організовані компанією Unitrans Africa спільно з Національними залізницями Зімбабве (NRZ), адміністрацією портів і залізниць Мозамбіку (Portos e Caminhos de Ferro de Moçambique, CFM), а також з компанією Traxtion, яка надає тепловози Afro 4000 виробництва Stadler. У свою чергу Traxtion придбала ці локомотиви у південноафриканського національного пасажирського оператора PRASA. 

Основною метою нової транспортної послуги є надання клієнтам, як імпортерам, так і експортерам, більш зручного сполучення з глибоководним багатопрофільним портом Мапуту і в кінцевому рахунку – з глобальними торговими партнерами, а також можливість скоротити час і вартість транспортування вантажів, підвищити її надійність. 

Організація даної послуги, як вважають в Unitrans Africa, сприятиме подальшому сталому зростанню товарообігу в регіоні, розташованому на південь від Сахари. У країнах регіону каталізатором цього зростання має стати механізм державно-приватного партнерства.