Renfe модернізує високошвидкісні поїзди споруди Talgo

Renfe – іспанський національний пасажирський оператор інвестує 35 млн євро в модернізацію 44 високошвидкісних поїздів серій S-130 і S-730. Оновиться інтер’єр салонів, будуть встановлені нові крісла і обладнання санвузлів, в поїздах з’являться мережа WiFi для доступу до мережі Інтернет та інформаційно-розважальна система Play Renfe.

Завершити модернізацію першого поїзда планують до кінця 2021 р. Роботи по всьому проекту повинні бути завершені протягом 36 міс.

Двосистемні електропоїзди серії S-130 побудовані в кінці 2000-х років компанією Talgo у співпраці з Bombardier Transportation (нині входить до складу Alstom), яка поставила тягове електрообладнання для головних моторних вагонів. Вони розраховані на рух зі швидкістю 250 км/год по високошвидкісним лініях, електрифікованих на змінному струмі напругою 25 кВ. Їх максимальна швидкість руху по лініях, електрифікованих на постійному струмі напругою 3 кВ, складає 200 км/год. Всього буде модернізовано 30 таких поїздів.

Потяги серії S-730 обладнані гібридною силовою установкою, що допускає харчування від контактної мережі і дизель-генератора.

Потяги обох серій обладнані розсувними колісними парами, що допускають зміну ширини колії.