На північному сході Китаю відкрили нову ВСМ

На північному сході Китаю в провінції Ляонін 3 серпня 2021 року відбулося офіційне відкриття нової високошвидкісної лінії довжиною 107 км Чаоян – Лінхай. Потяги на першому етапі будуть курсувати по магістралі зі швидкістю 300 км/год, в подальшому її підвищать до 350 км/год.

Нова лінія з’єднала високошвидкісну і звичайну залізні дороги, що проходять з Пекіна в Харбін.

Спочатку на лінії Чаоян – Лінхай курсуватимуть 11 пар поїздів. За рахунок її відкриття час у дорозі між Пекіном і Далянем скоротиться на 50 хв до 4 год, між Пекіном і Цзіньчжоу на 35 хв до 2 год 17 хв.

Завершення будівництва нової ВСМ також дозволило з’єднати дві інші паралельні лінії – недавно побудовану Пекін – Шеньян, розраховану на швидкість 350 км/год, і проходить через міста Циньхуандао, Шаньхайгуань і Хулудао магістраль, де швидкість руху становить 250 км/год.

При будівництві нової ВСМ був застосований ряд нових технологій, що дозволяє забезпечити безпеку і комфорт для пасажирів. Через те що в провінції Ляонін холодні зими і велика різниця між денними і нічними температурами, була також поліпшена водонепроникність настилу залізничних мостів з урахуванням досвіду будівництва високошвидкісної залізниці Харбін – Далянь.