Іван Юрик: Стартував проєкт з електрифікації дільниці Черкаси — ім. Т. Шевченка

Укрзалізниця розпочинає електрифікацію дільниці Черкаси — ім. Т. Шевченка в рамках реалізації проєкту Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Цей проєкт дасть змогу покращити залізничне сполучення між містами, зменшити експлуатаційні витрати та викиди в навколишнє середовище.

За словами в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Івана Юрика, реалізація зазначеного проєкту може стати ще одним гарним та безпрецедентним прикладом, коли держава підтримує державну компанію. «Цьогоріч із держбюджету виділено 72,8 млн грн на початок реалізації цього проєкту. Наразі триває розробка проєктно-кошторисної документації, та після експертизи стартує активна фаза робіт. Усі роботи з електрифікації цієї майже 40-кілометрової дільниці плануємо завершити в першому кварталі 2022 року», — зазначив Іван Юрик.

Він також додав, що завдяки електрифікації дільниці Ковель — Ізов — Держкордон, Долинська — Миколаїв, а тепер і Черкаси — ім. Т. Шевченка в Україні стартує велика електрифікація залізничних колій. «Усі ці проєкти покликані зменшити викиди в навколишнє середовище та знизити експлуатаційні витрати. Зокрема, завдяки електрифікації дільниці Черкаси — ім. Т. Шевченка буде значно покращено залізничне пасажирське сполучення в регіоні та розвантажені автошляхи. Це важливий проєкт для регіону та всієї України», — резюмував очільник Укрзалізниці.

Наразі на ділянці між Черкасами та станцією ім. Т. Шевченка на теплотязі курсують приміські поїзди, 4 регіональні поїзди, 2 поїзди, які прямують з Києва до Одеси та зі Львова до Черкас, і вантажні поїзди.