Компанії Repsol і Talgo спільно створять поїзд на водневому паливі

Іспанські компанії Repsol і Talgo уклали угоду про співпрацю в області технологій рухомого складу на водневому паливі. 

Repsol є провідним постачальником водню в Іспанії. У листопаді 2020 року компанія оприлюднила стратегічний план, згідно з яким встановлена ​​потужність її підприємств з виробництва водню 2025 року має досягти 400 МВт, а до 2030 р. перевищити 1,2 ГВт.

Для виробництва на своїх підприємствах біогазу, з якого передбачається отримувати водень, Repsol планує використовувати органічні відходи. Для цього на заводі компанії в Картахені намічено ввести в дію дві електролізні установки потужністю 100 МВт. Компанія Petronor, 86% акцій якої належить Repsol, буде постачати промислові комплекси воднем, одержуваних з використанням відновлюваних джерел енергії.

Компанія Talgo вже працює над створенням поїздів на водневому паливі. Запропонована нею концепція Vittal One являє собою модульне рішення, на основі якого можуть бути розроблені такі поїзди для приміських і регіональних повідомлень.  

У листопаді 2022 року компанія планує випустити демонстраційний зразок поїзду Vittal One. Він буде оснащений тяговими двигунами, які отримують живлення від паливних елементів, які виробляють електроенергію в результаті хімічної реакції окислення водню. Потяги будуть працювати на малодіяльних лініях, не обладнаних контактною мережею. Їх впровадження дозволить уникнути шкідливих викидів сполук вуглецю з мінімальними витратами часу і коштів на створення інфраструктури.

Співпраця двох компаній забезпечить комплексне рішення задачі впровадження в Іспанії рухомого складу на водневому паливі. Talgo відповідає за проектування, виробництво і введення в експлуатацію нових поїздів. Repsol адаптує свою інфраструктуру, щоб організувати постачання їх воднем, що отримуються за допомогою екологічно чистих технологій.