Німеччині знадобиться 2 млрд євро на відновлення залізниць

Оператори інфраструктури залізниць Німеччини, Бельгії та Нідерландів оцінюють збитки через небувалі повені, що сталися на території цих країн в середині липня 2021 р.

У Бельгії деякі пошкоджені ділянки планується відкрити до вересня. А ось в Німеччині на це будуть потрібні місяці і навіть роки.

Найбільш серйозний збиток в Німеччині було завдано залізниці в долині притоки Рейну – річки Ар на ділянці Ремаген – Арбрюк, на відновлення якого, за оцінками, тепер буде потрібно кілька років. З 29 км шляху зруйновано 24 км, всі шість мостів через річку Ар змиті або зруйновані.

Всього в Німеччині пошкоджено понад 600 км шляху і 80 станцій, не рахуючи підлогового і постового обладнання систем сигналізації. У деяких випадках поїзда опинилися під водою. Завдяки оперативному проведенню ремонтно-відновлювальних робіт деякі напрямки були знову відкриті для руху, проте на окремих ділянках буде потрібно проведення реконструкції протягом декількох років.

Загальна вартість ремонтних робіт на залізницях Німеччини оцінюється в 2 млрд євро, включаючи 1,3 млрд євро на відновлення шляху і близько 500 млн євро на реконструкцію станцій. За словами міністра транспорту і цифрової інфраструктури Німеччини Андреаса Шойер (Andreas Scheuer), ці роботи будуть проводитися до 2025 р. Причому окремі ділянки, такі як Ойскірхен – Трір в регіоні Ейфель, до сих пір залишаються недоступними для фахівців і обстежуються за допомогою дронів.

Протягом декількох місяців на час проведення ремонтних робіт залишаться закритими сім ліній на північному заході Німеччини і три напрямки на схід від Рурського регіону в районі Хагена. Була закрита також вантажна станція Хаген-Форхалле, але через тиждень її відкрили, так само як і магістральну лінію Кельн – Вупперталь – Хаген.

Припинення руху вантажних поїздів обернулося нестачею сировини для сталеливарної промисловості в Рурському регіоні. Металурги були змушені також призупинити відправлення готової продукції залізницею.

Через негоду два маршрути залишаються закритими і в Баварських Альпах: Бад-Райхенхалль – Берхтесгаден і Вайльхайм-ін-Обербайерн – Гарміш-Партенкірхен.

На сході Німеччини, в долині Ельби на південь від Дрездена, повінь призвела до закриття одного шляху з двох на магістралі Дрезден – Дечин (Чехія), що викликало обмеження як пасажирського, так і вантажного руху.