Arup оцінить перспективи залізниць на острові Ірландія

Департамент інфраструктури уряду Північної Ірландії і Міністерство транспорту Ірландії вибрали британську компанію Arup для виконання оцінки перспектив розвитку залізниць на острові Ірландія (All Island Strategic Rail Review).

Про плани, пов’язаних з проведенням даної роботи, було оголошено в квітні 2021 р. Arup належить оцінити, наскільки існуюча залізнична мережа на території острова здатна поліпшити транспортне сполучення між великими містами, такими як Белфаст, Дублін, Корк, Деррі і Лімерик, а також підвищити доступність регіонів і сприяти їх збалансованого розвитку.

В ході роботи, виконання якої розраховано на 12 міс., планується також визначити оптимальні варіанти проходження майбутніх ліній. Буде розглянуто можливість підвищення швидкості руху на мережі і оцінений потенціал для збільшення обсягу вантажних перевезень. При цьому роботу слід проводити в контексті зобов’язань уряду Ірландії, взятих в рамках угоди New Decade, New Approach з британським урядом.

В Ірландії протяжність мережі залізниць, що знаходяться під управлінням національного оператора Iarnród Éireann (IÉ), становить 2400 км, ширина колії – 1600 мм. У Північній Ірландії є мережа ліній загальною довжиною всього 339 км, їх експлуатацією займається холдинг Translink.

Роботу компанії Arup контролюватиме Міністерство транспорту Ірландії спільно з Департаментом інфраструктури уряду Північної Ірландії за підтримки ірландської комісії по залізничному регулюванню, Національного транспортного агентства, а також IÉ і Translink.