У Китаї розробляють потяг, який розганятиметься до 1 тис. км/год

Найближчим часом у Датуні (Китай) почнеться будівництво випробувальної лінії для швидкісного поїзда на магнітній підвісці, який може розвивати швидкість до 1 тис. км/год. Головна особливість проєкту в тому, що рух поїзда відбуватиметься у трубі з частковим вакуумом.

Йдеться про двокілометрову лінію, яку планується завершити до червня 2022 року. Монтаж і випробування обладнання почнуться у липні 2022-го.

Ще одну 15-кілометрову випробувальну лінію збудують впродовж двох років. Загальний план передбачає магістраль протяжністю 60 км.

Швидкісний потяг із низьковакуумною магнітною левітацією використовує технологію надпровідної магнітної левітації для відключення контакту з землею й усунення опору тертю для досягнення швидкості понад 1 тис. км/год.

«Системи на магнітній підвісці та Hyperloop — це тільки частина нової ери транспорту. Маршрут протяжністю не менше 50 км необхідний для перевірки різних аспектів, зокрема і самого транспортного засобу, і сигналів та систем управління», — сказав інженер залізничного транспорту Ван Дашуй.

За його словами, варто також додатково оцінити, чи дають такі нові режими економічні вигоди і переваги у галузі охорони навколишнього середовища.