Чеський оператор RegioJet планує приступити до перевезень в Польщі

Чеський приватний оператор пасажирських перевезень RegioJet планує почати перевезення по маршруту, що з’єднує такі великі польські міста, як Краків, Варшава і Гданськ. У зв’язку з цим RegioJet звернувся до польського регулятору Urząd Transportu Kolejowego (UTK) за виділенням ниток графіка на період з 11 грудня 2022 р. по 11 грудня 2027 року в коридорі, де поки домінування займає польський оператор PKP.

Чеський оператор планує організувати перевезення поїздами в складі від 6 до 10 вагонів з локомотивами Vectron виробництва Siemens або TRAXX виробництва Bombardier. Їм зроблено запит на курсування восьми пар поїздів з 2-годинним інтервалом щодоби. Зупинок між Краковом і Варшавою-Центральної не буде, але передбачені зупинки на станціях Варшава-Східна, в Модліні, Ілаві, Мальборку, Тчеві, Гданську, Сопоті та Гдині. Час у дорозі між Варшавою та Гданськом складе 3 год, тобто воно буде таким же, як і в швидкісних поїздах Pendolino, експлуатованих оператором PKP.

Крім того, чеський оператор планує почати сезонні перевезення між Варшавою, Австрією і Італією, також запустити нічні поїзди між Прагою, Берліном, Амстердамом і Брюсселем. Комерційним партнером чеського оператора є нідерландський стартап European Sleeper, який раніше оголосив про намір почати у 2022 р. перевезення нічними поїздами між Брюсселем і Прагою.

RegioJet також анонсував запуск у 2022 р. нового нічного поїзда між Берліном, Словенією і Хорватією.