АТ «Укрзалізниця» звернулось до лабораторій із пропозицією розгорнути пункти ПЛР-тестувань на вокзалах

З метою забезпечення проведення експрес-діагностики пасажирів перед відправленням поїздів АТ «Укрзалізниця» звернулося до більш ніж 20 українських лабораторій із пропозицією організувати тест-пункти на найбільших вокзалах країни.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Відповідно до них під час міжрегіональних подорожей пасажири мають пред’явити документи про проходження курсу вакцинації або негативного тесту на наявність хвороби, спричиненої коронавірусом.

Серед головних вимог до лабораторій, які бажають розгорнути пункти експрес-тестування, мають бути такі:

– наявність відповідних ліцензій для надання послуг пасажирам;

– можливість цілодобової роботи та видачі результатів з QR-кодом протягом 30 хвилин;

– а також можливість попередньої онлайн-реєстрації для проходження тестування.

Серед пропозицій, що надійдуть, Укрзалізниця обере лабораторії, які запропонують найнижчу ціну за проведення тестування. З пропозиціями щодо співпраці за цим напрямком просимо звертатись за телефоном: (044) 309 77 00.

Нагадаємо, з 21 жовтня набувають чинності нові правила безпечних подорожей. Перевезення в далекому сполученні будуть дозволені за наявності у пасажира документа, що підтверджує:

– проходження повного курсу вакцинації;

– отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;

– негативного результату ПЛР-тесту (або експрес-тесту), який має бути зроблений не більше ніж за 72 години до посадки у поїзд.

Детальніше про нові правила, що вступають в дію 21 жовтня цього року, можна почитати за посиланням.