Жодних серйозних конфліктів у пасажирських поїздах, які супроводжувала воєнізована охорона Південно-Західної залізниці, не було, – Василь Левицький

У ході реалізації пілотного проєкту АТ «Укрзалізниця» щодо забезпечення безпеки та правопорядку в пасажирських поїздах воєнізована охорона регіональної філії «Південно-Західна залізниця» за 9 місяців 2021 року успішно супроводила понад 1,5 тис. пасажирських потягів.

Працівники ВОХОР залізниці супроводжують 3 пари пасажирських поїздів, які курсують на затребуваних пасажирами маршрутах Київ – Трускавець, Київ – Ужгород та Київ – Запоріжжя. Загалом до цього завдання щомісяця залучають 72 стрільців.

За словами начальника служби воєнізованої охорони регіональної філії Василя Левицького, за весь час участі у пілотному проєкті на шляху прямування пасажирських потягів не було жодних нерозв’язаних суперечок або серйозних конфліктів. «Сама присутність озброєних охоронців у форменому одязі дисциплінує пасажирів, – говорить Василь Левицький. – І залагоджувати потенційно конфліктні ситуації між пасажирами стрільцям доводиться не спецзасобами, а переважно словом, ніби справжнім психологам».

Однак висаджувати порушників правил проїзду залізничним транспортом працівникам воєнізованої охорони таки доводилося – 16 осіб за 1548 поїздок, здійснених у січні-вересні цього року.

Василь Левицький нещодавно особисто проінспектував роботу своїх підлеглих на маршруті Київ – Ужгород і вкотре переконався, що в поїзді під охороною все спокійно. «Ми і надалі нестимемо службу в пасажирських поїздах задля спокою та комфорту пасажирів, – підсумував поїздку керівник служби воєнізованої охорони – Адже безпека – це один із пріоритетів АТ «Укрзалізниця».