У Казахстані планують перевести тепловози на скраплений газ

Казахстанська залізниця (ҚТЖ) та канадська компанія Condor Petroleum Inc уклали угоду щодо співпраці. Вона передбачає переведення локомотивного парку ҚТЖ з дизельного пального на скраплений природний газ (СПГ). Про це пише Rail.insider із посиланням на rail-news.kz

Відповідно до угоди будуть розроблені та проведені випробування для впровадження систем із застосування СПГ на тепловозах. Сторони планують затвердити план заходів щодо реалізації пілотного проєкту.

Наразі створено спільну робочу групу. «Робоча група має організувати весь процес переведення локомотивного парку з дизельного пального на СПГ як економічного та екологічного пального. У майбутньому це дасть позитивний результат. Адже обсяг скрапленого природного газу у 600 разів менший, ніж у газоподібному стані, що дає можливість використовувати цей вид пального на довгих перегонах. При цьому на 40% скорочується обсяг викидів в атмосферу», — заявив головний інженер Казахстанської залізниці Батир Котирьов.

Condor Petroleum Inc — міжнародна нафтогазова компанія, головний офіс якої розташований у канадському місті Калгарі. Основна діяльність компанії — розвідка та видобуток нафти, газу в Казахстані та Східній Європі, будівництво модульних заводів із виробництва скрапленого природного газу.

Як повідомлялося раніше, у межах співпраці з Alstom у Казахстані виготовлять 369 електровозів.

 

https://www.railinsider.com.ua/u-kazahstani-planuyut-perevesty-teplovozy-na-skraplenyj-gaz/