Ліквідація у Хмельницькому депо Гречани: 500 працівників бояться залишитися без роботи

Локомотивне депо Гречани у Хмельницькому планують ліквідувати. Правління АТ «Укрзалізниця» проводить реструктуризацію локомотивного господарства, якою передбачено ліквідацію основного локомотивного депо Гречани.

Про це Суспільному розповів голова вільної профспілки машиністів Микола Богачук.

На його думку, такі зміни призведуть до суттєвого зменшення податкових надходжень до місцевих бюджетів та до росту кількості безробітних.

У локомотивному депо Гречани 15 років працює слюсарем-ремонтником Віталій Мартинюк. Чоловік займається ремонтом устаткування. Каже, у зв’язку із ліквідацією депо, може залишитися без роботи він та його колеги.

«Це специфічна робота, другої такої немає в місті де знайти. Тому нам буде дуже важко, я думаю, знайти собі якусь роботу, якийсь дохід для сім’ї. На наш погляд, повинно це залишитися на місці, оскільки ми маємо потужності, ви бачите, в нас є обладнання і станки, але держава від нас чомусь відвернулася. Багато років в нас немає якогось такого стабільного фінансування», – каже Віталій Мартинюк.

Голова вільної профспілки машиністів депо Микола Богачук, який уже 12 років працює в депо машиністом, каже: неодноразово зверталися в усі можливі інстанції.

«Писали листи як і на начальника дороги, так і на Укрзалізницю. І через депутатів міської та обласної ради звернення робили. І взагалі тримаємося купки колективом, щоб не допустити ліквідації взагалі підприємства. Зараз ми відстоюємо свої права, для того, щоб залишилося підприємство в такому стані, в якому воно зараз є – в статусі основного локомотивного депо Гречани», – каже Микола Богачук.

Депо налічує 494 працівника, додає Микола Богачук. Каже, за попередніми даними, після ліквідації депо Гречани буде підпорядковане Жмеринському депо, що створить незручності.

«Тут є багато нюансів як і з економічної точки зору, так і фізичної, по працівниках. Формально всі наші

посади будуть фактично числитися там, в Жмеринці», – каже Микола Богачук.

Депутати Хмельницької обласної ради проти рішення Укрзалізниці ліквідувати хмельницьке локомотивне депо у мікрорайоні Гречани. За відповідне звернення до Верховної Ради та Кабміну проголосували 58 депутатів вчора, 24 вересня, на сесії облради, каже депутат Юрій Смаль. Додає: закриття будь-якого підприємства на території міста Хмельницького несе за собою певні наслідки.

«Це зменшення кількості робочих місць, це зменшення наповнення міського бюджету, це тільки основні значущі негативні наслідки для міста Хмельницького і для жителів мікрорайону Гречани. Краще всього організувати роботу таким чином новому керівництву Укрзалізниці, щоб дійсно залишалися підприємства, створювати додаткові робочі місця і наповнювати місцевий бюджет. Думка громади Хмельницької області буде донесена до всіх тих, кому адресувалося дане звернення», – каже Юрій Смаль.

Питання про реструктуризацію депо піднімалося з 2016 року, розповідає голова профкому локомотивного депо Гречани Георгій Поплавський. Але тоді планували це зробити дещо по-іншому.

«Створити базове ремонтне депо по ремонту локомотивів/тепловозів Жмеринка, базове ремонтне депо по ремонту електровозів в депо Козятин, локомотивні бригади депо Жмеринка передати в депо Гречани, так як депо Гречани мало бути експлуатаційним депо. Потім отримали папери, де вже депо Гречани не експлуатаційне, а стало оборотним депо, яке буде відноситися до депо Жмеринки», – каже Георгій Поплавський.

Голова профкому додає: вже зараз частина працівників, почувши про ліквідацію депо, планує звільнятися й шукати заробітку за кордоном.

З чим пов’язана ліквідація локомотивного депо Гречани, які наслідки це понесе для працівників і чи можливе його збереження , ми запитали у голови правління АТ «Укрзалізниця» Володимира Жмака, направивши інформаційний запит. У пресслужбі Укрзалізниці сказали: запит отримали і направили на розгляд. Відповідь пообіцяли надати найближчим часом.

 

Посилання на джерело: https://suspilne.media/66072-likvidacia-u-hmelnickomu-depo-grecani-500-pracivnikiv-boatsa-zalisitisa-bez-roboti/