Міжнародні оператори змінюють маршрути своїх потягів через конвенції Укрзалізниці

Через введені Укрзалізницею обмеження на транзит вантажів до країн Євросоюзу міжнародні експедитори та оператори контейнерних перевезень змінюють маршрути руху своїх потягів. Про це пише Rail.insider із посиланням на railfreight. 

Зауважимо, що УЗ 30 листопада скасувала транзит вантажів і вагонів до Польщі, а з 6 грудня — і до Словаччини, Австрії та Чехії. Є деякі обмеження і на маршруті до Угорщини.

Тож міжнародні оператори змінюють маршрути в обхід залізниці України. Так, компанія RSTB уже перенаправила кілька своїх потягів через Білорусь та Калінінград.

Водночас Мартін Коубек із Metrans заявив про те, що таких же заходів вживатиме і його компанія, якщо проїзд через Україну буде неможливий. «Ми поїдемо через Білорусь», — зазначив він.

Раніше АТ «ОТЛК ЕРА», один із найбільших міжнародних операторів послуги з організації перевезень у складі регулярних контейнерних поїздів сполученням Китай—ЄС, заявило про те, що заборона транзиту до Польщі шкодить іміджу транспортного коридору через Україну.

Свою думку щодо можливості збереження транзиту за рахунок пропуску контейнерних поїздів висловив президент «УЛА» Едвін Берзіньш.

Наразі терміни скасування конвенцій невідомі. Серед причин впровадження обмежень на перевезення до Польщі в УЗ назвали електрифікацію дільниці Ковель—Ізов—Держкордон,  ремонтні роботи на колії, а також усунення питання скупчення поїздів на кордоні.

 

https://www.railinsider.com.ua/mizhnarodni-operatory-zminyuyut-marshruty-svoyih-potyagiv-cherez-konvencziyi-ukrzaliznyczi/