На мережі УЗ близько 300 затриманих та покинутих поїздів: основні причини

На мережі Укрзалізниці на поточний момент знаходяться у статусі тимчасово затриманих або покинутих близько 300 вантажних поїздів. Така статистика,  була озвучена в ході традиційної онлайн-наради УЗ із учасниками ринку перевезень зерна, що відбулася у четвер, 16 грудня.

«Поїзна ситуація за останній тиждень, на жаль, не покращилася. Сумарно – близько 300 составів зі всіма вантажами знаходяться у затриманому або покинутому стані. Проблеми три. Перша – «вікна». Друга – погодні умови. Третя – проблема з локомотивними бригадами. Персонал хворіє. Також дещо вибило з колії те, що з 9 грудня почався жорсткий контроль за вакцинацією персоналу», – повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов.

В той же час він додав, що «на сьогодні відсоток вакцинації працівників по Укрзалізниці сягає 84%». «Тому, думаю, в ході найближчих днів проблеми з невидачею локомотивних бригад через невакцинованість щезнуть», – прогнозує представник УЗ.

Заступник начальника головного центру управління рухом Департаменту управління рухом УЗ Юрій Хоменко уточнив, що на сьогодні в статусі покинутих знаходяться 89 поїздів. Найбільша їхня кількість на Південно-Західній (34 состави), Одеській (31) та Придніпровській (20) залізницях.

Фахівець також детально розповів про причини затримок вагонів. Так, до 24 грудня тривають колійні ремонтні роботи на дільниці Висунь – Тимкове. Крім того, цілодобові «вікна» до вечора 19 грудня будуть на дільниці Сербка – Буялик, що в напрямку Колосівки.

За його словами, є питання із локомотивним парком. Три інциденти (які саме, не уточнюється) сталися з локомотивами наприкінці минулого тижня в районі Колосівки. Крім того, через погодні умови у депо Знам`янка та Помічна кілька десятків електровозів заїжджали на ремонт через проблеми зі струмоприймачами – знос вставок через обледеніння контактного дроту.

Є також питання із наявністю локомотивних бригад. «Суттєво просіли наряди по основних депо Південно-Західної регіональної філії – Жмеринка і Козятин, а також по депо Знам`янка та Помічна… Зараз практично по всіх депо УЗ бригади йдуть в наряд через 16 годин. Мінімізуємо відпустки, аби вирівняти ситуацію, задіяний інструкторський склад», – повідомили в Укрзалізниці.