У Польщі не будуть вимагати результатів тестів на COVID-19 на кордоні у персоналу потягів

У Польщі планують звільнити від тестування на COVID-19 певні групи осіб, які перетинають державний кордон.

Зауважимо, що з 15 грудня 2021 року всі пасажири, які прямують до Польщі з-поза меж Європейського союзу (зокрема і з України), мають надати представникам прикордонної служби Польщі негативний результат діагностичного ПЛР або експрес-тесту на COVID-19, оформлений польською або англійською мовами. Тест має бути зроблений не пізніше, ніж за 24 години до перетину кордону.

Ця вимога розповсюджується також на вакцинованих громадян. Особи, які не нададуть представникам прикордонної служби відповідний тест, мають відбути карантин.

Натомість 16 грудня речник МОЗ заявив про те, що днями мають звільнити від обов’язкового тестування екіпажі літаків, які прилітають з-за меж Шенгенської зони, персонал потягів, а також водіїв вантажівок.

«Сьогодні-завтра буде внесена незначна поправка до епідемічного регламенту, яка була узгоджена останніми дням, зокрема з Мінінфраструктури та такими перевізниками, як LOT», — зазначив посадовець.

Відповідно до поправки, вимога про обов’язкове тестування не поширюватиметься на працівників, які виконують свої професійні обов’язки.

Як повідомлялося раніше, на прикордонних залізничних переходах України із Польщею спостерігалося ускладнення співпраці через обов’язкове тестування на коронавірус.