Помандрувати найдовшим у світі залізничним маршрутом у понад 18 тис. км наразі неможливо

Днями у багатьох ЗМІ з’явилися повідомлення про відкриття найдовшого у світі залізничного маршруту Лагуш (Португалія)—Сінгапур. Його протяжність становить 18 тис. 650 км.

Проте йдеться не про запуск конкретного поїзда, який покриває цю відстань. Маршрут — лише теоретична можливість перетнути континент. Її авторами стали користувачі популярної платформи Reddit та залізничний експерт Марк Сміт.

Досі безперервна подорож поїздом цим маршрутом закінчувалась у В’єтнамі та мала протяжність 16 тис. 898 км. Щоб дістатися Сінгапуру, пасажирам довелося б сісти на автобус із Сайгону. Але 2 грудня цього року запрацювала високошвидкісна залізнична лінія, що сполучає Куньмін у Китаї з В’єнтьяном, столицею Лаосу. Це означає, що тепер пасажири можуть подорожувати поїздом між Пекіном і Бангкоком, а потім відправитися поїздом до Сінгапуру.

Здійснити таку подорож реально можливо, але скласти її доведеться самостійно, купивши квитки на кожен сегмент і підготувавши візи, якщо вони необхідні. Не варто також забувати і про обмеження, що діють у зв’язку з пандемією.

У результаті пасажир проїде через 13 різних країн. Марк Сміт вважає, що вкластися можна в 21 день, якщо робити зупинки. Крім того, в деяких містах потрібно зробити невеликі переїзди від станції до станції. За підрахунками експерта, вартість проїзду становитиме загалом 1,2 тис. євро. Але інші користувачі вважають, що викласти доведеться приблизно 2 тис. євро.

Наразі вирушити у путь не можна. В обговоренні маршруту на сайті Reddit зазначається, що деякі залізниці, що увійшли до маршруту, не працюють через COVID-19.