Чеський виробник розробляє екологічні локомотиви

Чеська компанія CZ Loko працює над створенням рухомого складу, що використовує екологічно чисті джерела енергії.

У компанії заявили, що подібні проєкти потребують значних витрат, які не завжди виправдані. Зокрема, раніше CZ Loko відмовилася від продовження робіт над локомотивом на скрапленому природному газі. Після розробки технічного проєкту та будівництва прототипів за підсумками консультацій із провідними залізничними операторами серійне виробництво таких локомотивів було визнано недоцільним.

Водночас виробник розраховує на успішне впровадження маневрово-вивізного локомотива DualShunter 2000, який може працювати від контактної мережі та дизельного двигуна. У 2023 році його планується ввести в експлуатацію в Італії, двома роками пізніше — у Чехії, а потім у сусідніх країнах. Дизельний двигун локомотива може бути замінений трьома блоками акумуляторних батарей, що заряджаються від контактної мережі або зовнішнього джерела.

Ще одна розробка компанії — маневровий локомотив HybridShunter 1000, на якому може бути встановлено до трьох блоків акумуляторів сумарною ємністю 600 кВт·год, а дизельний двигун використовується для заряджання акумуляторів. Виробництво подібних локомотивів передбачається розпочати у 2026 році.

Триває робота над створенням легкого маневрового локомотива E‑Shunter 300 з живленням від акумуляторної батареї.