Керівництво заводу “Укрзалізниці” привласнило та розпродало сотні тон металобрухту – СБУ

Служба безпеки України викрила керівництво “Львівського локомотиворемонтного заводу” Укрзалізниці на привласненні та продажі сотні тонн брухту чорних та кольорових металів.

Про це повідомляє прес – служба відомства.

Повідомляється, що менеджмент заводу привласнювали металобрухт, який накопичувався на підприємстві і не відображався у бухгалтерському обліку.

Для цього зловмисники підробляли юридичну та фінансову звітність.

За фіктивними документами металобрухт нібито повертався фірмам, які раніше здійснювали на заводі технічне обслуговування і ремонт техніки та рухомого складу.

Насправді металобрух вивозили на територію афілійованих з керівництвом заводу компаній для продажєу.

“Лише за одним повністю задокументованим епізодом цієї схеми зловмисники привласнили понад 22 тонни металу на майже 1 мільйон гривень.

Ініційованою СБУ інвентаризацією на підприємстві виявлено ще 891 тонну необлікованого брухту кольорових та чорних металів, які додатково поставлено на баланс підприємства”, – йдеться у повідомленні СБУ.

Наразі колишнім та діючим керівникам підприємства повідомлено про підозри у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.