У Британії планують електрифікувати 13 000 км колії

Британський оператор інфраструктури Network Rail (NR) оприлюднив програму TDNS, розроблену у відповідь на план уряду щодо зменшення викидів парникових газів. Згідно з програмою оператор планує електрифікувати 13 тис. км колій. Про це повідомляє railjournal.com.

Для досягнення мети нульових викидів уряд звернувся до залізничної галузі з проханням дослідити, чи можливо до 2040 року в Англії та Уельсі видалити з мережі всі поїзди, що їдять на дизельному пальному. У Шотландії аналогічне завдання поставлено до 2035 року.

За результатами дослідження NR, з 15400 км неелектрифікованої колії у Великій Британії NR виявив, що можливо забезпечити 13 тис. км електрифікації. Необхідні заплановані темпи робіт складуть 450 км на рік з поступовим нарощуванням.

Нагадаємо,  раніше на Альбіоні офіційно розпочалося будівництво нової залізничної магістралі, яка з’єднає Лондон та Бірмінгем. Оголошена вартість будівництва 106 млрд фунтів стерлінгів. За словами прем’єр-міністра країни Бориса Джонсона, нове залізничне сполучення принесе 22 000 робочих місць і “розпалить економічне зростання”.