Укрзалізниця розширює перелік маршрутних зернових станцій до 138 одиниць

Укрзалізниця розширює кількість маршрутних зернових станцій до 138 одиниць — окрім існуючих 81, перелік збільшиться на 57 станцій, узгоджених вантажовідправниками з регіональними філіями акціонерного товариства. Про це стало відомо під час спільної наради з оптимізації роботи станцій та формування зернових маршрутів, на яку були запрошені бізнес-асоціації: Європейська бізнес асоціація, Українська зернова асоціація та Американська торговельна палата в Україні.

 

Залізничний транспорт — основний перевізник аграрних вантажів. Керівництво Укрзалізниці вважає цей ринок одним з найперспективніших, адже, за оцінками аграріїв, врожай зернових, а також загальний обсяг їх експорту буде збільшуватися і надалі.

Усі маршрутні станції будуть поділені на 3 групи за потужністю та швидкістю відвантаження. Наприклад, станції першої групи зможуть формувати маршрут упродовж 2 діб; станції другої групи мають формувати маршрутну відправку впродовж 2-3 діб; станції третьої групи знаходяться на ділянках з меншою ваговою нормою поїзда, ніж передбачена на основних магістральних лініях. Залежно від групи маршрутні станції будуть обмежені в можливості планування відвантаження. Так, перша група станцій має можливість планувати 15 маршрутів на місяць. Друга й третя групи будуть обмежені 10 маршрутами на місяць. Мінімальна норма вагонів для маршрутної відправки — 44 вагони. Щодня формуватиметься не менше 15 маршрутів з власного вагонного парку АТ «Укрзалізниця». З них до 10 — для графікових відправлень. Ще п‘ять продаватимуться на Prozorro.Продажі. Час від оголошення торгів до дати навантаження скорочується до 7 днів. Керівництво Укрзалізниці переконане, що відповідальність за невиконання має бути двостороння.

Наразі Укрзалізниця відпрацювала пілотний проект з графіковими відправками разом з аграрною компанією «КЕРНЕЛ-ТРЕЙД» — це вигідно для вантажовласників, адже зерно їхатиме до портів удвічі швидше нормативного показника. Відповідно зростають і обсяги перевезень. Загалом в Укрзалізниці зараз впроваджується багато новацій (Prozorro, графікові відправки, збільшення переліку маршрутних станцій) і рухатися покроково — це спроба відродити взаємну відповідальність, вважають залізничники.

Також на нараді йшлося про те, що список маршрутних станцій може бути доповнений. Для цього в Укрзалізниці буде створена постійно діюча робоча група з розгляду звернень аграріїв та змін у списку маршрутних станцій.

«Інформація була позитивно сприйнята представниками зернового ринку. Дискусія точилась у продуктивному руслі. Сподіваємось, що такі кроки Укрзалізниці поступово змінюватимуть уявлення про компанію щодо покращення клієнтоорієнтованості та сприяння іншим видам бізнесу, — наголосив на своїй сторінці у Facebook директор з розвитку бізнесу Укрзалізниці Андрій Рязанцев. — Особливу увагу приділили необхідності чіткого завчасного планування вантажовідправниками перевезень та збільшення потужностей вивантаження вагонів у портах, щоб уникати у майбутньому конвенцій на зернові вантажі, як це сталось наприкінці липня».

Упродовж останніх двох місяців Укрзалізниця завершила пілотний проект з графікових відправок зернових вантажів. Швидкість таких перевезень збільшено вдвічі від нормативного для маршрутних відправлень 320 км/добу до 600-700 км/добу. Вантажоперевезення відбуватимуться за принципом пасажирського руху: чітка дата й година виїзду та прибуття з пункту А до пункту Б. Укрзалізниця фіксуватиме попередні заявки на такі перевезення за 12 місяців до його планованої дати. Вартість графікової відправки розраховуватиметься відповідно до діючого Збірника тарифів, як перевезення вантажів з погодженим скороченим терміном доставки.

Раніше повідомлялося, що в липні поточного року Укрзалізниця змушена вводити конвенції для вантажовласників, які користуються зерновозами замість складів на колесах.

15 Серпня, 2019  01:00 Переглядів: 15 Друк
© 2019 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту