Корпоративна сертифікація CIPS —важлива частина процесу виходу Укрзалізниці на IPO, — Владислав Кивгило

Укрзалізниця має отримати корпоративну сертифікацію CIPS у першому півріччі 2020 року. Таку амбітну мету поставила компанія за результатами зустрічі з делегацією британського Дипломованого інституту постачання та управління поставками (CIPS). Про це повідомив директор офісу з трансформації закупівельних процесів АТ «Укрзалізниця» Владислав Кивгило.


«Отримання зазначеної сертифікації — надзвичайно важлива ціль з огляду на плани Укрзалізниці щодо виходу на IPO. Адже при оцінці інвестором «привабливості» акцій вирішальне значення має відкритість, регламентованість та прозорість прийняття рішень всередині компанії, зокрема, її закупівельного підрозділу. На основі інформації, яку ми з колегами із CIPS напрацювали під час зустрічі, ставимо собі амбітну ціль – отримати відповідну сертифікацію вже у першому півріччі 2020 року», — розповів Владислав Кивгило.

Він також додав, що відповідальним за процес отримання сертифікації в Укрзалізниці визначено офіс з трансформації закупівельних процесів, який має створити план з впровадження вимог/ініціатив CIPS та забезпечити контроль за його виконанням.

За словами Владислава Кивгила, в процесі отримання сертифікату CIPS офіс з трансформації закупівельних процесів Укрзалізниці вже проводить критичний аналіз структури існуючих закупівельних процесів, інформаційної прозорості вертикалі, управлінських практик та інших аспектів закупівельної діяльності. «Результати цього аналізу слугуватимуть основою для створення нових закупівельних політик та процедур, як це вимагається CIPS, що також сприятиме успішності здійснення IPO АТ «Укрзалізниця», — зауважив Владислав Кивгило.

Укрзалізниця приймала делегацію CIPS з 28 по 30 жовтня в рамках реалізації Стратегії закупівель Укрзалізниці на 2019-2021 роки (Стратегія) та проекту «Проведення порівняльного аналізу та корпоративної сертифікації постачання та управління поставками в АТ «Укрзалізниця» за методологією Дипломованого інституту постачання та управління поставками (надалі – CIPS)». Представники CIPS – Кіт Крічтон (Keith Crichton) та Хелен Березіна (Helen Berezina) високо оцінили кроки, які вже зробила Укрзалізниця на шляху до корпоративної сертифікації за методологією Дипломованого інституту постачання та управління поставками.

Нагадаємо, презентована директор з питань закупівель Сергієм Довгаленком Стратегія передбачає перетворення закупівельної вертикалі Укрзалізниці відповідно до кращих  світових практик та стандартів. І такий стандарт дійсно існує – це Global Standard for Procurement and Supply (Світовий Стандарт з закупівель та управління поставками) саме від CIPS. Впровадження його вимог суттєво підвищує рівень стратегічних процесів та політик всередині організації: допомагає чітко розмежувати функції та відповідальність осіб, задіяних в закупівлях; фокусує цілі закупівель; впроваджує засади політики етичної поведінки; вимагає наявності процесу, який дозволяє оцінювати знання та навички фахівців, залучених до всього життєвого циклу закупівель – від планування до управління контрактами тощо.

7 Листопада, 2019  01:00 Переглядів: 9 Друк
© 2020 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту