Залізничні шляхи світу як вид мистецтва

Ця добірка переверне ваше уявлення про залізничні подорожі.

1. Льодовиковий експрес, Швейцарія

Сьогодні Швейцарія пропонує наймодніші та найкращі гірськолижні курорти. Але колись її гориста територія створювала місцевим чимало проблем. Як пересуватися? Як будувати шляхи? У всьому світі вже користуються залізницями, а ми що? Та винахідливі швейцарські інженери зробили те, що здавалося неможливим.

Льодовиковий експрес – потяг, що їде за маршрутом Санкт-Моріц – Церматт. Цей залізничний шлях подарує вам незабутню 8-годинну подорож. Він проходить через 291 міст та 91 тунель, а також перетинає долину Святого Миколая. Через панорамні вікна потягу ви побачите Швейцарію у всій красі: припорошені снігом гори, зелені долини та автентичні селища.

2. Потяг у хмари, Аргентина

Це не метафора, як ви могли подумали. В Аргентині справді побудували залізницю, яка більше нагадує подорож літаком. 

Потяг їде з аргентинського міста Сальта до кордону з Чилі. Перетинаючи гори Анди, колії здіймаються на висоту аж 4200 метрів! 

3. Сполучення Ченнай – Рамішварам, Індія

Рамішварам – священний індійський острів, дуже популярний серед туристів. Потрапити на нього можна декількома способами: поромом, катером або найбільш екстремальним – залізницею.

Особливість цього шляху полягає в тому, що потяг їде дуже низько над водою просто посеред моря. Ніяких огорож – ти наче пролітаєш над морською поверхнею! Міст був побудований ще на початку 20-го століття, і простягнувся майже на півтора кілометра. Кому такого екстриму виявиться замало, можна проїхатися тут у шторм. Кажуть, виникає відчуття, що міст разом із потягом от-от звалиться у воду.

4. Східний експрес Лондон – Венеція

Цей потяг особливий не лише тим, що про нього писала Агата Крісті. Це той випадок, коли дивовижним є не краєвид за вікном, а потяг зсередини! 

Варто сказати, що Східні експреси їздять з Лондона у різних напрямках: до Парижа, Риму, Праги, Кракова, Будапешта, Стамбула і т. д. Та подорож до Венеції точно занурить вас в епоху минулого століття. Вагони потягу збереглися з 20-30-х років і були реставровані. Стиль інтер`єру повністю витримано: масивні дерев’яні меблі, двері, та старовинні деталі декору. 

Задушливий плацкарт чи тісні купе – це не про Східний експрес. Тут є цілі номери, як у готелях: двомісний номер зі спільним чи окремими ліжками, і навіть номер люкс із двома окремими кімнатами – спальнею і вітальнею!

Подейкують, у Східному експресі офіційно заборонені джинси. А у вагон-ресторан вас взагалі не пустять, якщо ви не дотримаєтесь дрес-коду! Тож або готуйте смокінг і вечірню сукню, або залишитесь голодними.

5. Каліфорнійський зефір, США

Каліфорнійський зефір – культовий потяг Америки, найвідоміший і найбажаніший серед туристів. Багато людей приїжджають до Штатів лише заради подорожі на ньому. 

СіЗед, як його ніжно називають американці, возить туристів ще з 1949 року. Зараз, звичайно, курсує новий потяг.

Цей залізничний шлях сполучає Чикаго та Сан-Франциско – тим самим перетинає Північну Америку впоперек. Довжина маршруту сягає майже 4 тисяч кілометрів! 

Це найбільш живописний туристичний шлях Америки: він прямує до тихоокеанського узбережжя і пролягає через долину річки Колорадо, Скелясті гори, пустелю Великий басейн та гірський масив Сьєрра-Невада.

6. Дорога смерті, Таїланд

Дорога смерті – це частина таїландського залізничного шляху на кордоні з М’янмою. Для туристів цей шлях абсолютно безпечний. Та пам’ять про те, скільки людей тут загинуло під час Другої світової війни, додає подорожі гіркуватий присмак. Сотні тисяч полонених вмирали від голоду, хвороб та виснаження.

Та попри ці події, сьогодні це одне з найбільш туристичних місць країни. З вікна вагона відкриваються пейзажі надзвичайної краси: навісні скелі, буйна зелень, річка – все як на долоні. 

7. Тунель кохання, Україна

До цього місця людина не докладала рук – за нас все зробила природа. На Рівненщині, біля села Клевань, крони дерев створили живий зелений коридор. Залізниця тут існує лише для перевезення деревини до місцевої фабрики. Але цей живописний куточок приваблює туристів, закоханих та фотографів, які шукають вдалий кадр. 

У вас може бути різне ставлення до залізниць. У студентські роки ви досхочу поїздили в плацкартах, а тепер терпіти їх не можете? Або ж кожна подорож потягом для вас – це особливе, казкове дійство? Як би там не було, ці залізничні шляхи гарантують всім дозу задоволення

 

31 Січня, 2020  11:47 Переглядів: 51 Друк
© 2020 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту