пального Укрзалізниці, що дозволив зекономити майже 8 млн доларів США, став фіналістом конкурсу CIPS Excellence in Procurement Awards

Укрзалізниця увійшла до шорт-листа кращих проєктів року з державних закупівель в найпрестижнішому європейському конкурсі «CIPS Excellence in Procurement Awards» британського інституту закупівель та управління постачання (CIPS) із проєктом трансформації закупівель пального на базі категорійного менеджменту.


Велике конкурсне журі, що складалося з провідних британських та європейських експертів, відзначило успішну трансформацію найвитратнішої категорії закупівель Укрзалізниці (понад 300 млн доларів США на рік) за найкращими професійними стандартами.

В рамках проєкту із закупівлі дизельного пального з серпня 2019 року застарілі методи закупівель компанії трансформувались у відповідності до еталонних стандартів CIPS Corporate Excellence, у результаті чого конкуренція зросла з 3-4 до 8-12 учасників на тендер, маржа постачальників постійно знижувалася, а Укрзалізниця вже 9 місяців поспіль закуповує пальне нижче рівня гуртового ринку. За весь період трансформації компанія вже заощадила 7,9 млн доларів США і має на меті досягти економії понад 11 млн доларів протягом календарного 2020 року.

«Реформування системи закупівель Укрзалізниці – один із пріоритетів нашої роботи. За короткий термін нам вже вдалося досягнути певних результатів, які відзначають наші міжнародні партнери. Попереду ще багато роботи, і я впевнений, що в нашій компанії буде вибудований сучасний, прозорий процес закупівель за кращими світовими зразками», — наголосив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Фінал конкурсу пройде 16 вересня, коли проєкт Укрзалізниці змагатиметься з шістьма іншими від таких відомих державних установ, як Home Office, Ministry of Defence та NHS. йдеться про проекти Міністерства внутрішніх справ Великобританії із закупівель для створення центру утримання нелегальних мігрантів у Гатвіку та договірного розміщення, Міністерства оборони цієї ж країни із закупівель для виправлення проблем інформаційної мережі та проект із закупівель NHS England та NHS Improvement для застосування нової концепції в середовищі державних закупівель, що підтримують ліквідацію гепатиту С.

«Сам факт участі у конкурсі — це досягнення команд спеціалістів департаментів планування, категорійного менеджменту та колективу філії «Центр забезпечення виробництва». Ця робота почалась ще у 2018 році з першими контрактами з формульним ціноутворенням, але до остаточного успіху нас чекає ще дуже багато роботи», — додав директор з питань закупівель АТ «Укрзалізниця» Сергій Довгаленко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця очікує на отримання корпоративної сертифікації CIPS.

29 Червня, 2020  01:08 Переглядів: 9 Друк
© 2020 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту